Повернутися до звичайного режиму
/Files/images/ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ.png
Науково-педагогічний проект "Інтелект України" реалізується на базі державних програм з різних навчальних дисциплін. До проекту розробники пропонують власний навчально-методичний комплекс (підручники – зошити з друкованою основою – посібники для вчителя), забезпечений комп'ютерною підтримкою (аудіо-, відеозаписами). Учні початкових класів, які працюють за проектом, мають високий рівень мотивації до навчання, вміють працювати з інформацією.
Метавсеукраїнського науково-методичного проекту «Інтелект України» - впровадження в освітній простір України системи пошуку, розвитку та педагогічної підтримки інтелектуально здібних дітей і учнівської молоді.
Нормативна база проекту:
  • "Про розширення бази для експериментального впровадження науково-педагогічного проекту "Інтелект України"Наказ МОНмолодьспорту від 14.07.2011 № 790
  • Концепція розвитку науково-педагогічного пректу "Інтелект України"
  • Програма розвитку науко-педагогічного проекту "Інтелект України" на період до 2015 р.
  • "Про продовження впровадження науково-педагогічного проекту "Інтелект України" в практику роботи загальноосвітніх навчальних закладів України"Наказ МОНмолодьспорту від 10.07. 2012 р. № 797;
Науковий керівник проекту– доктор педагогічних наук, професор Ірина Володимирівна Гавриш.
У межах проекту учні початкової школи навчаються за спеціально розробленими навчальним планом і навчальними програмами, які дозволяють:
  • Розвинути математичні здібності дітей, створити передумови для успішного засвоєння шкільного курсу математики, успішної участі в олімпіадах з математики.
  • Сформувати навички раціонального читання, створивши передумови для успішного засвоєння предметів гуманітарного циклу.
  • Вільно спілкуватися іноземними мовами.
  • Сформувати первинні уявлення про фізичні, хімічні, біологічні об’єкти, створивши передумови для якнайкращого засвоєння хімії, біології, фізики, успішної участі в олімпіадах з цих навчальних предметів (навчальні предмети «Я і Україна», «Еврика»).
  • Сформувати компетентність «Умій вчитися», розвинути пізнавальні процеси дітей, створивши передумови для успішного навчання дитини (предмет «Навчаймося разом»)

ПОПУЛЯРНІ ПИТАННЯ:

ПОШИРЕННЯ ПРОГРАМИ НА СЕРЕДНЮ Й СТАРШУ ШКОЛУ Є ОБОВ'ЯЗКОВОЮ УМОВОЮ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ "ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ". У КОЖНІЙ ШКОЛІ, ЯКА Є УЧАСНИКОМ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНОГО ПРОЕКТУ, ШКОЛЯРІ ЗМОЖУТЬ ПРОДОВЖИТИ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ "ІНТЕЛЕКТУ УКРАЇНИ" ДО ВИПУСКНОГО КЛАСУ. У ВИПАДКУ Ж ПЕРЕХОДУ ДИТИНИ З ПРОЕКТНОГО КЛАСУ ДО ІНШОГО, В Т.Ч. ЧЕРЕЗ СІМЕЙНІ ОБСТАВИНИ, ПЕРЕЇЗД ТОЩО, ДИТИНА ЛЕГКО ЗМОЖЕ УВІЙТИ В НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС І НАВІТЬ З ПЕВНОЮ ІМОВІРНІСТЮ МАТИМЕ ПЕРЕВАГИ, ВИКОРИСТОВУЮЧИ НАБУТІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ.
В РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ВЧИТЕЛЯ НА ДЕКІЛЬКА ДНІВ, ЙОГО ЗМОЖЕ ЗАМІНИТИ БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ ВЧИТЕЛЬ, А У ВИПАДКУ, КОЛИ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ ВІДСУТНІСТЬ НА ДОВШИЙ ПЕРІОД, ТОЙ ВЧИТЕЛЬ, ЯКИЙ ЙОГО ЗАМІНЯЄ, ПРОХОДИТЬ СПЕЦІАЛЬНУ ПІДГОТОВКУ З ВИКЛАДАННЯ ПРЕДМЕТІВ ПО ПРОГРАМІ "ІНТЕЛЕКТ УКРАЇНИ".
ПРИ НАВЧАННІ ЗА БУДЬ-ЯКОЮ ПРОГРАМОЮ, ПРОПУСК ДИТИНОЮ ЗАНЯТЬ ПОНАД МІСЯЦЬ Є СЕРЙОЗНОЮ ПРОБЛЕМОЮ, ДЛЯ ПОДОЛАННЯ ЯКОЇ НЕОБХІДНА ДОПОМОГА ЯК ВЧИТЕЛЯ ТАК І БАТЬКІВ. ЗА МОЖЛИВОСТІ ЗАНЯТЬ ВДОМА, УЧЕНЬ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ НЕОБХІДНИМИ НАВЧАЛЬНИМИ МАТЕРІАЛАМИ, В ТОМУ ЧИСЛІ, ЗАСОБАМИ НАОЧНОСТІ, ДИСКАМИ. БАТЬКИ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ З ДИТИНОЮ ВДОМА, ОТРИМУЮТЬ КОНСУЛЬТАЦІЮ ВЧИТЕЛЯ. ПІСЛЯ ОДУЖАННЯ УЧНЯ, ВЧИТЕЛЬ ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ПРИДІЛИТИ ОСОБЛИВУ УВАГУ ДИТИНІ З ТИМ, ЩОБ ВОНА НАЗДОГНАЛА СВОЇХ ОДНОКЛАСНИКІВ.
ВАРТІСТЬ УСІХ НАВЧАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ОДНІЄЇ ДИТИНИ СТАНОВИТЬ 120-130 ГРН. НА МІСЯЦЬ, ЗАЛЕЖНО ВІД РЕГІОНУ. ВАРТІСТЬ МАТЕРІАЛІВ НЕ ПІДВИЩУВАЛАСЯ КІЛЬКА РОКІВ І ПІДВИЩЕННЯ НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ. ПЕРЕПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ І САМЕ ВИКЛАДАННЯ - НЕ ОПЛАЧУЄТЬСЯ.
ТЕЛЕВІЗОР, ЯК І В ПЕРЕВАЖНІЙ БІЛЬШОСТІ КЛАСІВ ВСІХ ШКІЛ, КУПУЮТЬ БАТЬКИ. ЄДИНА ВІДМІННІСТЬ В ТОМУ, ЩО ТЕЛЕВІЗОР В ПРОЕКТНОМУ КЛАСІ ОФІЦІЙНО Є ІНСТРУМЕНТОМ НАВЧАННЯ І ТОМУ РОЗМІРИ ДІАГОНАЛІ, МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ, ЧАСТОТА І ЧАС ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ НА УРОКАХ СУВОРО РЕГЛАМЕНТОВАНІ З УРАХУВАННЯМ САНІТАРНИХ НОРМ ТА РЕКОМЕНДАЦІЙ НАУКОВЦІВ - МЕДИКІВ, ЩО ПРАЦЮЮТЬ В ПРОЕКТІ.
У ПЕРШОМУ КЛАСІ РОБОТА З КОМП'ЮТЕРОМ НЕ ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ. З ДРУГОГО КЛАСУ ВЖЕ ПЛАНУЄТЬСЯ ВВЕДЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ "СХОДИНКА ДО ІНФОРМАТИКИ". ДІТИ ЗАЙМАТИМУТЬСЯ В ПІДГРУПАХ, ВИВЧАТИМУТЬ ПРИНЦИПИ РОБОТИ З ІНФОРМАЦІЄЮ, ПОВІДОМЛЕННЯМИ, ДАНИМИ, НАВЧАТЬСЯ ЕЛЕМЕНТАРНИХ ОПЕРАЦІЙ З ТЕКСТАМИ Й ГРАФІЧНИМИ ОБ'ЄКТАМИ, РОБОТИ В ІНТЕРНЕТ І З ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ, СТВОРЕННЮ НЕВЕЛИКИХ ПРЕЗЕНТАЦІЙ ТА ІНШЕ. ПЕРЕДБАЧАЄТЬСЯ ОДИН УРОК НА ТИЖДЕНЬ З БЕЗПОСЕРЕДНЬОЮ РОБОТОЮ НА ПК НЕ БІЛЬШЕ 15 ХВИЛИН ЗА УРОК.
Кiлькiсть переглядiв: 1027